Atletický příměstský tábor v Ústí nad Labem

S novou možností jak dětem vyplnit prázdniny a případně je přivést ke sportu přišel atletický klub USK Provod Ústí nad Labem, který v prostorách ústeckého městského stadionu pořádá příměstský tábor. Program je přizpůsoben pro děti od 4 do 11 let, začíná se ráno v 8 hodin a končí v 16 odpoledne.

Záměrem je naučit děti základy atletiky i rozvíjet jiné pohybové dovednosti, často neumí ani házet a chytat míč. Výcvik prokládáme soutěžemi družstev i jednotlivců, aby děti uměly vyhrávat i prohrávat.„, objasnila programu tábora trenérka přípravek Radka Možná a pokračovala: „První den jsou seznamovací hry, na každý další připadají dvě atletické disciplíny, dnes v úterý to byl hod míčkem a překážkový běh. Každé odpoledne přichází jako zpestření trenér a dosud aktivní závodník Slavomír Durila, který dětem předvádí praktické provedení atletických disciplín. V pátek zakončíme tábor vícebojařskou soutěží, budou diplomy i medaile.

Pro případ velmi nepříznivého počasí je zajištěna tělocvična v sousední škole Vinařská, dopolední svačinka a pitný režim je přímo na stadionu, na oběd se chodí do blízké restaurace U Kroupů, cena tábora včetně stravování činí 1300.- Kč. Kontakt na vedoucí trenérku : radkamozna@gmail.com nebo mobil 728 050 890, informace naleznete i na webových stránkách www.uskprovod.cz. Tábor je součástí akce Atletika pro děti, který poskytuje speciálně upravené cvičební nářadí a má slogan: „Běhej, skákej, házej rád, atletem se můžeš stát.“

 

Autor, foto: Rudolf Hoffmann