Běh nad jezerem Milada 20.5.2018 – výsledky

Každoročně bývá některý ze závodů krosového poháru pojat i jako „běžecké poznávání“ okolí Ústí – a tato role tentokrát připadla právě Běhu nad jezerem Milada… Poblíž bývalé ocelárny jižně od Chabařovic se v nedělním dopoledni sešly 4 desítky sportovců – z nichž nejrychleji běžel Zdeněk Pinc. Ten přesto nezvítězil: V jednom místě trati totiž upřednostnil starší zelenou šipku (vyznačující někdejší trať cyklistům), zatímco aktuální běžeckou trasu určovaly červenobílé fábory a vápnem vysypané bílé čáry nebo šipky. Zdeněk by se svým cílovým časem asi dostal pod 29 minut, ale – zaběhl si až příliš… (Kontrolou na otočce v první půli trati probíhal jako šestnáctý, půl kilometru před cílem už byl bezpečně na druhé pozici!) Z jednoznačného vítězství se tak mohl radovat Petr Zuda. A mezi ženami? Asi nikoho nepřekvapilo, že Jarmila Sobecká nechala soupeřky daleko za sebou… Ocenění ovšem zaslouží i  další výkony: Nejstarší účastník, Miroslav Glier (v příštím roce přestupuje do kategorie sedmdesátníků), doběhl v polovině startovního pole (!); celou trať zvládla i osmiletá Kristýna Taussigová.
Okolí jezera Milada je běžcům v posledních letech dobře známé – což ale nejspíše neplatí pro západní (obrátkovou) část trati tohoto závodu. V oněch místech trasa zamířila na (svým způsobem) „mizející“, mechem a bylinnou vegetací zarůstající asfaltovou komunikaci, z obou stran zúženou větvemi keřů a stromů. Hned vedle pak vodní strouha s mokřadním rostlinstvem; zpěv ptactva, kuňkání žab… Krátce řečeno – ačkoli na silnici, běžci tu mohli pociťovat těsný kontakt s přírodou…
Na závěr to snad nejdůležitější – poděkování spolupracovníkům, bez nichž by se závod nemohl uskutečnit: Základem pořadatelského týmu přímo na místě byla trojice z Dobrovolnického centra v Ústí nad Labem: Prezentaci i časomíru zajistila ing. Pavla Koukolíčková s Michalem Janíkem, na kontrolní stanoviště (na otočku trati) byl vyslán Bohuslav Šiška. Přepravu materiálu zajistil Jaroslav Novák, překvapení v podobě nových stupňů vítězů (i pro další závody krosového poháru) nám připravil Miroslav Svoboda. Zapomenout nemůžu na Jaroslava Sovu, který (jako již tradičně) připravil diplomy… Všem náleží velké poděkování! A v neposlední řadě: Děkujeme sponzorovi závodu i celého Ústeckého krosového poháru, oddílu USK PROVOD Ústí nad Labem!
A možná budou i nějaké (přislíbené) fotky z rozklusání, z vyhlášení vítězů… (Případné fotografie, resp. odkaz na ně, zašlete, prosím, na níže uvedený e-mail.) Příštím pohárovým závodem bude běh pořádaný P. Fiklíkovou – Dubická krosová desítka, ve čtvrtek 7. června. A před prázdninami se pak sejdeme ještě na Střížovické míli, ve čtvrtek 28. června.

Beh-nad-jezerem-Milada-20.5.2018.vysledky