Čeština

USK Provod

MISTROVSTVÍ ČR JUNIORŮ, JUNIOREK, DOROSTENCŮ A DOROSTENEK NA DRÁZE

O víkendu 15. – 16. 6. 2024 v Ostravě 10 atletů našeho klubu měřilo síly s nejlepšími atlety z celé republiky.

Přivezli jsme jedno zlato, jeden bronz, dvě nepopulární čtvrtá místa a tři šestá místa.

Největší úspěch slaví juniorský oštěpař Tomáš Fuchsig, který získal zlatou medaili a titul mistra republiky. Své kvality Tomáš prokázal již loni, když v dorostenecké kategorii skončil v celostátních tabulkách na druhém místě hodem přes 68 metrů. Fandit mu do Ostravy přijeli tréninkoví parťáci Šimon Hospodka a Filip Kaplan, který jako několikanásobný medailista z M ČR a starší kamarád, pomáhá Tomášovi v přípravě během společných soustředění a závodů.

Druhou medailovou radost - nám a především sobě, udělal Miroslav Šimek v hodu diskem dorostenců. Míra se pravidelně účastní mistrovství ČR a házel i na Letní olympiádě děti a mládeže v Olomouci, takže i jeho úspěch není náhodný. Své kvality Míra potvrdil i ve vrhu koulí, kde s osobním rekordem 15,11 m obsadil skvělé 6. místo.

Oba medailisti budou reprezentovat Českou republiku na mezistátních utkáních.

Matouš Černý zatím pořád bojuje s růstovými problémy kolen. Proto jeho 4. místo (jen 3 cm za bronzem) můžeme považovat za úspěch.

Lucie Vykouková skončila v hodu oštěpem také na 4. místě, na ní se podepsala nezkušenost nováčka na M ČR. Věříme, že příště to bude lepší.

Za velký úspěch můžeme považovat vystoupeni Veroniky Erbenové, která se v hodně nabité konkurenci sprinterek neztratila, zaběhla osobní rekord 12,17 s a obsadila 6. místo.

Davidu Pavlasovi závod nevyšel a doběhl bohužel až na šestém místě. Přesto se finálové umístění počítá.

Ondra David skočil svůj letošní standard na dráze - 184 cm a doufejme, že druhá polovina sezóny bude pro Ondru lepší.

Martině Šidákové, Báře Střížkové a Katce Sobecké tento závod vůbec nevyšel, ale ve sportu se to stává.

Kontakt na klub

USK Provod je atletický klub v Ústí nad Labem. Je určený pro všechny věkové kategorie od 5 – 50 let, muže, ženy, děti i mládež, i pro ty nejmenší.

Telefon: +420 777 709 837

Mail: alexej.lesnik@seznam.cz

Pracovní doba: 8 – 19 hodin

Adresa: V Podhájí 226/28, 400 01 Ústí nad Labem

Číslo účtu na platby: ČSOB – 1034384/0300